دوشنبه 10 خرداد 1400
چگونه می توانیم بهترین باشگاه فوتبال را انتخاب کنیم؟

چگونه می توانیم بهترین باشگاه را انتخاب کنیم؟

یکی از بزرگترین دغدغه های خانواده ها و نوجوانان این بوده که بدانند چگونه بهترین باشگاه یا مدرسه فوتبال را پیدا کنند.
من در این مقاله سعی میکنم تا به شما کمک کنم یاد بگیرید که بهترین مدارس فوتبال چه ویژگی هایی باید داشته باشند و ما چگونه انها را انتخاب کنیم.

1-رزومه مدیریت،مربیان،پرسنل
اولین فاکتور برای پیدا کردن بهترین باشگاه یا مدرسه فوتبال این است که بدانیم چه افرادی در این مجموعه فعالیت میکنند،قبلا کجا بوده،مدرک تحصیلی یا مربیگری انها چیست.

 

2-ایا اسامی که در تبلیغات ودر زمان ثبت نام از انها نام می برند حضور فیزیکی دارند؟
متاسفانه بالغ بر 95 درصد از باشگاه ها یا مدارس فوتبالی که در سطح کشور فعالیت میکنند در زمان ثبت نام از انواع اسامی مربیان یا بازیکنان ملی و برند نام می برند ولی با شروع تمرینات خانواده ها و بازیکنان هیچ اثری از این مربیان نمی بینند.
پس قبل از اینکه باشگاهی را صرفا به خاظر نام مربی انتخاب کنید اول مطمئن شوید که ان مربی حضور فیزیکی و فعالی در ان اکا دمی دارد ،بطور مثال ما در اکادمی فوتبال رستوف با مربیانی قرارداد می بندیم که جدا از حضور فیزیکی چتما تمرین دهنده نیز باشند مانند دکتر نیما نکیسا برای مدرسه گلری،محمد نصرتی و کاظم برجلو

 

3-مربیانی که دانش و تجربه کار کردن در فوتبال پایه را دارند
یکی دیگر از خطا هایی که ما در انتخاب باشگاه مناسب مخصوصا رده سنی زیر 13 سال داریم این است که فکر می کنیم مربیانی که بیشتر داد میزنند یا سخت گیری میکنند دلسوزتر هستند در صورتی که با هر بار فریادی که انها می زنند نه تنها فوتبال و ورزش بلکه عزت نفس واعتماد بنفس را نیز از بازیکنان میگیرند که صدمات جبران ناپذیری دارد،در بهترین حالت باعث می شود که بازیکن نه تنها از فوتبال بلکه از ورزش زده شود.
به نظر من مربیان فوتبال پایه بیشتر از مبحث فنی باید روحیات و دنیای نونهالان و نوجوانان را بشناسند،پس اگر به باشگاهی رفتید و در زمان ثبت نام گفتند مربیان ما خیلی جدی و سخت گیر هستند هر چه سریعتر از انجا خارج شوید.

 

بهترین باشگاه فوتبال در کرج

 

4-باشگاه هایی که تمام تمرکزشان به روی ورزش قهرمانی و استعداد پروری است

تا حالا شده به این موضوع دقت کرده باشید که از هر باشگاه ،مدرسه فوتبال یا اصلا از هر 10000بازیکن رده پایه چند نفر فوتبالیست می شود،در بهترین حالت 1تا5 نفر.
متاسفانه یکی دیگر از اشتباهات ما این است که فقط انهایی را که موفق شدند می بینیم و دنبال می کنیم اما اگر فقط یک بار پیگیر بازیکنانی که به رده های برتر نرسیده اند دنبال کنیم انگاه متوجه می شویم که چه ظلمی به9995 نفر دیگر شده است،چرا ؟ چون کل تمرکز و فکوس ان باشگاه ها و مربیانشان به ان تعداد محدود بازیکن مستعد است و هیچ پلن برای سایر بازکنان ندارند، گاهی اوغات دیده شده حتی این مربیان بعد از 6 ماه تمرین اسامی بازکنانشان به غیر از افراد مستعد نمی دانند
پس اگر رفتید باشگاهی جهت ثبت نام وشنیدید که به جای توضیحات جهت خدمات وامکانات فقط تاکید برچند خروجی موفق دارند بدانید که شما هم قرار است قربانی سایر بازیکنان مستعد شوید
ودر اخر می توان به دیگر نکات ابتدایی که حداقل های یک باشگاه می باشد مانند دفتر ثبت نام،ابزار کمک اموزشی،داشتن برنامه تمرینی برای سنین مختلفو...اشاره نمود.
امیدوارم این مقاله به شما عزیزان کمک کند تا با دید بازتری باشگاه یا مدرسه فوتبال خود را انتخاب کنید

 

**** علی رضا رضایی مدیر عامل اکادمی روستوف ****

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته بندی : مقالات فوتبال

chat_bubble_outline ارسال نظر

Abbas : من میخوام یک فوتبالیست شوم
0 0
من میخوام به یک باشگاه فوتبال برم و به اون کشور خدمت کنم
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
local_phone