یکشنبه 27 شهریور 1401
دورتموند 1-0 شالکه

دورتموند 1-0 شالکه

بوروسیا دورتموند در مصاف با شالکه در دربی ایالت وستفالیای آلمان موفق شد حریف سنتی‌اش را 1-0 شکست دهد.
بوروسیا دورتموند در هفته هفتم بوندس‌لیگا در خانه خود ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک به مصاف یک حریف سنتی رفت؛ شالکه دو تیم قدیمی ایالت وستفالیای آلمان که از دو شهر همسایه و نزدیک به هم می‌آیند و رقابتی سخت بین هواداران‌شان برقرار است.

دو تیم در دقایق ابتدایی به دلیل حساسیت بالای بازی دست به عصا راه می‌رفتند اما در دقیقه 7 فرصت گلزنی برای آنتونی مودسته پیش آمد که او نتوانست پاس توماس مونیه را به گل تبدیل کند. در دقایق بعدی اما هیچ کدام از دو تیم نتوانستند برتری قابل توجهی داشته باشند.

مهمترین اتفاق نیمه اول بازی مصدومیت شدید مارکو رویس، کاپیتان دورتموند در دقیقه 30 بود. رویس که مشخص بود دچار مصدومیتی جدی شده است زمین مسابقه را ترک کرد تا جیووانی رینا در دقیقه 32 به جای او وارد میدان شود.

جود بلینگام در ادامه بازی در نیمه اول مهمترین بازیکن بود که بارها برای خط دفاعی شالکه مشکل‌ساز شد. اما او تا پایان نیمه موقعیتی صد در صدی به‌دست نیاورد و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم هم روند بازی تقریبا مثل نیمه اول بود و دو تیم موفق به ایجاد فرصت‌های جدی روی دورازه هم نبودند. در دقیقه 60 دورتموند توسط جیووانی رینا به باز کردن دروازه شالکه نزدیک شد که ضربه سر او توسط دروازه‌بان شالکه دفع شد.

در دقیقه 64 یوسفا موکوکو به جای آنتونی مودسته وارد میدان شد تا دورتموند با مهاجمی جدید برای گلزنی تلاش کند. موکوکو چند بار روی دروازه شالکه خطرناک ظاهر شد تا اینکه در دقیقه 79 دروازه این تیم را باز کرد. سانتر ماریوس ولف در مقابل دروازه شالکه به موکوکو رسید تا او از فاصله نزدیک با یک ضربه سر دروازه حریف را باز کند.

در ادامه بازی شالکه قادر به فشار آوردن به دورتموند برای به تساوی کشاندن بازی نبود و به جز تلاشهای موکوکو برای به ثمر رساندن گلی دیگر، شاهد اتفاق خاصی روی دروازه‌ها نبودیم. در نهایت بازی با پیروزی 1-0 زردپوشان به پایان رسید.

 

 

 

دسته بندی : فوتبال

chat_bubble_outline ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
local_phone