یکشنبه 27 شهریور 1401
تاتنهام 6-2 لستر

تاتنهام 6-2 لستر

تاتنهام در هفته هشتم لیگ برتر در ورزشگاه خانگی خود به مصاف لسترسیتی رفت و با ارائه یک بازی برتر موفق شد حریف را 6-2 شکست دهد.
تاتنهام بعد از شکست 2-0 مقابل اسپورتینگ لیسبون در لیگ قهرمانان اروپا امشب در خانه‌اش، ورزشگاه تاتنهام هاتسپر، میزبان لسترسیتی بود تا در هفته هشتم لیگ برتر مقابل شاگردان برندان راجرز بایستد.

در همان شروع مسابقه لستر صاحب یک ضربه پنالتی شد. بعد از سرنگون شدن سانچس، مدافع لستر، در محوطه جریمه تاتنهام داور در سوت خود دمید و نقطه پنالتی را نشان داد. یوری تیلمانس توپ را با ضربه‌ای قابل پیش‌بینی به سمت راست شلیک کرد و هوگو لوریس موفق به دفع توپ او شد. اما داور بعد از بررسی با VAR به این نتیجه رسید که سنگربان تاتنهام پیش از شلیک پنالتی از خط دروازه جلو آمده و پنالتی باید تکرار شود. تیلمانس این بار توپ را وارد دروازه کرد تا لستر پیش بیفتد.

اما خوشحالی لستر تنها دو دقیقه طول کشید و هری کین موفق شد کار را به تساوی بکشاند. تاتنهام صاحب کرنر شد و کولوسفسکی با پاسی کوتاه پریشیچ را صاحب توپ کرد. او توپ را سرضرب به کولوسفسکی برگرداند تا سانتر او توسط هری کین وارد دروازه شود.

در دقیقه 21 تاتنهام روی یک کرنر دیگر به گل رسید. ایوان پریشیچ از سمت چپ کرنر را ارسال کرد و اریک دایر دروازه تیم مهمان را باز کرد تا شاگردان کونته عقب افتادن زودهنگام را جبران کرده و از حریف پیش بیفتند.

لستر اما در دقیقه 41 بار دیگر بازی را به تساوی کشاند. تیموتی کاستانیه با عبور از سسنیون توپ را به درون محوطه جریمه سانتر کرد تا جیمز مدیسون با یک ضربه والی هوگو لوریس را مغلوب کند. نیمه اول با تساوی 2-2 به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم تاتنهام خیلی زود به گل رسید تا دوباره پیش بیفتد. در دقیقه 47 رودریگو بنتانکور از اشتباه اندیدی استفاده کرد و بعد از به‌دست گرفتن کنترل توپ با آرامش ضربه‌ای به سمت دروازه شلیک کرد تا با عبور توپ از دروازه‌بان لستر سومین گل تاتنهامی‌ها به ثمر برسد.

از دقیقه 70 مسابقه نوبت به درخشش سون هیونگ مین، ستاره کره‌ای تاتنهام بود. سون پاس بنتانکور را دریافت کرد تا با تعلل دو مدافع لستر شوتی به سمت دروازه شلیک کند. شوت او از حاشیه محوطه جریمه به گوشه بالای دروازه لستر چسبید تا نتیجه 4-2 شود.

ستاره کره‌ای اما دست‌بردار نبود. در دقیقه 84 هری کین با یک چرخش پاس زیبایی به سون داد تا او با یک ضرب توپ را کنترل کرده و با شوتی کات‌دار دروازه حریف را باز کند.

دو دقیقه بعد ستاره کره‌ای موفق شد درخشش خود را کامل کرده و برای تاتنهام هت‌تریک کند. هویبرگ از سمت چپ سون را با پاسی زیبا صاحب توپ کرد و او در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان لستر موفق شد گل سوم خود و گل ششم تاتنهام را به ثمر برساند. کمک‌داور ابتدا پرچم خود را بالا برد ولی بررسی صحنه توسط VAR نشان داد سون در آفساید نبوده است. بازی در نهایت با نتیجه 6-2 به سود تاتنهام به پایان رسید.

 

 

 

دسته بندی : فوتبال

chat_bubble_outline ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
local_phone