شنبه 7 خرداد 1401
صحبتهای تند میرشاد ماجدی در فوتبال برتر

صحبتهای تند میرشاد ماجدی در فوتبال برتر

هیچکس کارهایی را که در فدراسیون انجام می‌شود، نمی‌بیند و همه دنبال این هستند که تیم ملی ما ضربه بخورد و بازی دوستانه انجام ندهد.
شب گذشته میرشاد ماجدی در حالی در برنامه فوتبال برتر درحالی با محمدحسین میثاقی گفتگو کرد که یکی از مهم ترین بخش های صحبت او درباره بازی دوستانه با تیم ملی کانادا و حواشی و جنجال های پیرامون آن بود. جایی که ماجدی نسبت به دو کارمند خود (فغانپور و اسکوچیچ) گلایه هایی را مطرح کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال با طرح این ادعا که فغانپور مسئول کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال قرارداد بازی با کانادا را خوانده و نظراتش را گفته، اظهار داشت که از صحبت های او تعجب می‌کند. وی همچنین در مورد استوری اعتراضی دراگان اسکوچیچ نکاتی را بیان کرد.

گفت‌وگوی ماجدی و میثاقی را ادامه می‌خوانید:

میثاقی: من یک مصاحبه از آقای فغانپور دیدم. آیا شما تایید می‌کنید ایشان در بخش حقوقی هستند؟

ماجدی: اولا بنده بسیار از آقای فغانپور ناراحتم. ایشان باید کمک حال ما باشد و من از این تعجب می‌کنم که حرف های غیر واقعی زدند. قبل از اینکه قرارداد ببندیم من همه مدارک را به صورت اتوماسیون برای ایشان فرستادم. حتی ایشان گفتند اگر می‌شود قرارداد را ترجمه کنید و برای ما بفرستید که بتوانیم نظر بدهیم.

میثاقی: یعنی بخش حقوقی فدراسیون گفت ترجمه کنید؟ شما ترجمه کردید و فرستادید.

ماجدی: بله؛ من همه را به صورت اتوماسیون دارم. تعجب می‌کنم که ایشان به عنوان یک عضو فدراسیون در یک برنامه زنده علیه فدراسیون صحبت می‌کند. هر زمانی لازم باشد تمام مکتوبات را به صورت کامل در اختیار شما قرار می‌دهم. یکی از مشکلات ما این است که فوتبال به حالتی افتاده که هر کس هر کاری که قرار است انجام دهد را باید در فضای رسانه ای مطرح کند و اگر این کار را نکند همه دنبال سهم خواهی هستند. همه می‌خواهند از فدراسیون سهم بگیرند؛ من نمی‌دانم چرا.

میثاقی: از داخل مجموعه خودتان هستند. مسئول حقوقی فدراسیون می‌گوید با من در بستن قرارداد مشورت نکرده‌اند و طوری بستند که نمی‌توانند غرامت بگیرند اما شما می‌گویید فرستادیم.

ماجدی: من به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال نمی‌توانم دروغ بگویم. من در اتوماسیون، قبل از امضا برای ایشان برگه را فرستادم و حتی ایشان گفتند ترجمه کنید و باز هم ترجمه کردم و فرستادم. ایشان کامنت گذاشتند که کلیات قرارداد خوب است و راجع به دو سه مورد صحبت کرده است. برای مثال در مورد مبلغ قرارداد ما که یک عددی بوده و تبدیل به یک عدد دیگر شده، گفتند آیا خالص و بدون مالیات است؟ این را به خالص تبدیل کنید که این کار را بعد از اینکه امضا کردیم انجام دادیم. راجع به یکی دو موضوع که درباره اتاق های هتل بوده هم مواردی را گفتند. همه اینها به صورت مکتوب در اتوماسیون درج است.

میثاقی: پس چطور ایشان مصاحبه می‌کند و می‌گوید در جریان نبودم؟

ماجدی: من هم برای ایشان متاسفم و هم برای کسانی که به ایشان راهکار می‌دهند. شاید ایشان با کسی در ارتباط است که این کارها را می‌کند. من برای ایشان و خودم متاسفم که کسی را در کنار خودم گذاشتم که به جای اینکه به فدراسیون کمک کند، راه دیگری را می‌رود.

میثاقی: این مورد هم عجیب بود که مسئول حقوقی فدراسیون این صحبت ها را می‌کند. این هم بخاطر بحث چند دستگی در فدراسیون و هیئت رئیسه است که هر کسی یک سهمی را می‌کشد و می‌گویند قراردادی که بسته‌اید خوب نبوده است و ایجنت ها و دلال هایی وسط بوده‌اند و غرامتی وسط نبوده و... .

ماجدی: روزی که من در برنامه فوتبال برتر بودم خود شما گفتید سعی کنید یک بازی بگذارید که مردم لذت ببرند. گفتید نیوزیلند تیمی نیست که بتوانیم درباره آن صحبت کنیم. آیا بستن قرارداد با کانادا بازی بدی بود؟

میثاقی: از لحاظ شبیه سازی به تیم ملی آمریکا خیلی خوب بوده است.

ماجدی: من فقط فنی صحبت می‌کنم. پس تیم خوبی بوده است.

میثاقی: و قرار بوده پولی را به مبلغ ۴۰۰ هزار دلار هم به فدراسیون بدهد؟

ماجدی: درباره عدد صحبت نمی‌کنیم. ما باید از بحث های قراردادی حفاظت کنیم. اما ما این کار را انجام دادیم و بعد از آن این همه در فضای مجازی گفته شد که می‌توانسته ۱۰ میلیون دلار بشود و فدراسیون باید بیشتر قرارداد می‌بست. این چه ربطی دارد؟ ما مگر می‌خواهیم برای درآمدزایی بازی کنیم؟ ما می‌خواهیم بازی کنیم تا تیم ملی برای جام جهانی آماده شود. حالا این اتفاق افتاده همه برعکس رفتار می‌کنند و می‌گویند ما می‌دانستیم کانادا اینطور است. یک سری از دوستان هستند که سهم خواهی می‌کنند.

میثاقی: چرا اسامی را نمی‌گویید؟ با کسی تعارف دارید؟

ماجدی: با هیچکس تعارف نداریم.

میثاقی: این تیم ملی مردم است و همه نگران هستند و می‌گویند باید بازی تدارکاتی خوب برگزار شود. اگر فکر می‌کنید کسی جلوی پای تیم ملی سنگ می‌اندازد اسمش را بگویید.

ماجدی: وقتی بعضی از افراد به عنوان هیئت رئیسه در کنار یکدیگر جمع می‌شوند تا برای فوتبال و آرمان های آن برنامه ریزی کنند و تیم را به راه مستقیم ببرند، باید در کنار یکدیگر باشند. به غیر از یکی دو نفر از اعضای هیئت رئیسه که پای کار هستند، بقیه اعضا به ما‌ کمک نمی‌کنند. این را شفاف می‌گویم. یک سری از افراد هم که بیرون گود هستند و سهم خواهی هایی دارند اما نمی‌توانند دست پیدا کنند و وارد فدراسیون شوند، بیشتر این هجمه را به فدراسیون و تیم ملی وارد می‌کنند. در روزی که به برنامه آمدم گفتم از دولت و مسئولین کمک کنند و از آن روز تا الان حدود ۲۰-۲۵ روز گذشته تا الان اگر شما کمکی دیده باشید ما هم دیده‌ایم. از وزیر‌ محترم ورزش تشکر می‌کنم که هر زمانی در خدمت ایشان بودیم با تمام گرفتاری ها، سعی کردند مباحث مالی رفع شود اما تا الان یک ریال از جایی به فدراسیون فوتبال داده نشده است. فقط همه چوب را برداشتند و بر سر میرشاد ماجدی و فدراسیون ایستاده‌اند و می‌گویند راه را اشتباه می‌روید. ما چه راهی را اشتباه می‌رویم؟ ما با تمام قدرت صبح تا شب کار می‌کنیم. من از ۶:۳۰ صبح تا ۱۱-۱۲ شب در فدراسیون فوتبال هستم. ما کار می‌کنیم که کارها روی زمین نماند. تیم ملی المپیک ما الان به عراق اعزام شده است، لیگ‌مان برگزار می‌شود، تیم ملی نوجوانان قهرمان شده اما هیچکس کارهایی را که در فدراسیون انجام می‌شود، نمی‌بیند و همه دنبال این هستند که تیم ملی ما ضربه بخورد و بازی دوستانه انجام ندهد. من می‌خواهم یک سوال مطرح کنم؛ چرا همه می‌‌دانستند، نخست وزیر، پارلمان و شهردار کانادا همه علیه ما موضع می‌گیرند؟ یک سری از دوستان رسانه ای ما در کانادا که به کشورشان علاقمند نیستند علیه ما توطئه می‌کنند. رسانه های کشور ما به جای اینکه از فدراسیون فوتبال و بازی دوستانه حمایت کنند، کاسه و کوزه را سر‌ ما می‌شکنند. من واقعا متعجبم. ما چه ایرانی هایی هستیم؟ کجا باید بخاطر تیم ملی دست به دست هم بدهیم؟ چیزی که در توان من و همکارانم بوده در طبق اخلاص گذاشته‌ایم و کار را جلو می‌بریم. هشدار می‌دهم اگر دوستانی که این کارها را انجام می‌دهند، اگر دست برندارند به خدا از فردا یک یک‌شان را نام خواهم برد. حجب و حیای بیش از حد ما کاری می‌کند که ما جوابگو نباشیم. تعجب می‌کنم نفر حقوقی من که در اتوماسیون همه دست خط های ایشان را به تاریخ و ثانیه دارم، وقتی ما را در تهران ندیدند و می‌دانند من نیستم پشت خط می‌آیند اینطور صحبت می‌کنند. شما عضو حقوقی و زیرمجموعه دبیرکل و سرپرست فدراسیون هستی؛ چطور به خودت اجازه می‌دهی که راجع به این دو نفر صحبت کنی و بگویی چرا این دو نفر رفتند؟ مگر باید از شما اجازه بگیریم و جایی برویم؟ من نمی‌دانم در فوتبال چه می‌گذرد. من چیزهایی که واقعیت بود عرض کردم و اگر فکر می‌کنید دروغ است من مجبورم که همه مباحث اتوماسیون را منتشر کنم.

میثاقی: شما درخواست کمک برای حمایت از تیم ملی را از نهادهای مختلف دارید در حالی که ضربه اول را از مجموعه و هیئت رئیسه خودتان می‌خورید. دود این آشفتگی و چند دستگی در چشم تیم ملی می‌رود؛ یکپارچگی وجود ندارد و من هم یک ماه پیش خدمت شما و اعضای هیئت رئیسه عرض کردم این مسائل را اینطرف و آنطرف نکشید و بخاطر تیم ملی چند ماه صبر کنید و نگویید اگر آدم من نباشد کارشکنی می‌کنم تا تیم ملی بتواند بازی های دوستانه خوبی داشته باشد. اگر پولی به فدراسیون تزریق نشده و نتوانستید منابع مالی جذب کنید این هم به داستان هایی برمی‌گردد که بین همکاران خودتان وجود دارد و امیدوارم یک روزی فرصت و شهامتش را پیدا کنید چون خیلی زود دیر می‌شود و ما فقط سه کمپ برای آماده سازی تیم ملی داریم. اگر فرصت ها را از دست بدهید راه آماده سازی تمام می‌شود. هر وقت صلاح دانستید بیایید بگویید این افراد در هیئت رئیسه فدراسیون به این دلایل ما را اذیت کردند.

ماجدی: من تا جایی که بتوانم سعی می‌کنم بار این مسئولیت را به دوش خودم بکشم. از جمله آدم هایی نیستم که اشتباهات و خطاهای خودمان را به گردن شخص دیگری بیندازیم اما واقعا در این مورد ما خطایی نکردیم. ما تمام وقت‌مان را گذاشتیم و شک نکنید با اینکه بازی با کانادا را از دست دادیم اردوی بسیار خوبی را در قطر برگزار خواهیم کرد و دنبال این هستیم که یکی دو بازی دیگر را ترتیب بدهیم. همکارانم دنبال این کار هستند. من هم همین الان که با شما صحبت می‌کنم در فرودگاه امام خمینی تهران هستم و ۲۰ دقیقه است وارد تهران شده‌ام؛ از ۶:۳۰ صبح فردا هم بلند می‌شوم و دنبال این کار هستیم. ما باید سه‌شنبه مجمع را برگزار کنیم و یکسری از کارها و مشکلات هم برای همانجا هست.

میثاقی: اسکوچیچ هم گفته بود مثل اینکه اولویت فدراسیون برگزاری مجمع است نه اردوی تیم ملی‌.

ماجدی: اینطور نیست. این هم از کم لطفی آقای اسکوچیچ است؛ خودشان می‌دانند ما چقدر از ایشان و همکاران‌شان حمایت کرده‌ایم و فردا بحث قراردادهای آنها هم به پایان می‌رسد. در بحث های مالی هم تا این لحظه خارجی ها تمام پول‌شان را گرفته‌اند.

میثاقی: او هم حق دارد و برای تیمش برنامه ریزی کرده است. در این همه فشاری که روی او است بازی تدارکاتی در ذهنش بوده اما الان می‌بیند باید به قطر برود و به تیم کاور بدهد و به یک تیم لباس اصلی تا با هم بازی کنند. وقتی هیچ گزینه‌ای ندارند، طبیعتا ناراحت است.

ماجدی: خواهش می‌کنم شما این بار مسئولیت را از روی دوش من و همکارانم بردارید. وقتی کانادا بازی را کنسل کرده و همه هم می‌دانند که مسئله ورزشی نبوده، خواهش می‌کنم فکر‌ نکنید ما کم کاری کرده‌ایم.

میثاقی: من این را می‌پذیرم فقط روی فرم قرارداد نکته دارم و می‌گویم حالا که بازی کنسل شده قرارداد را بدهید ما هم ببینیم.

ماجدی: اجازه بدهید با وکلایمان صحبت کنم چون امکان دارد آنها در بحث افشای قرارداد فشاری بگذارند. اجازه بدهید ما با وکلای حقوقی صحبت کنیم. برای من مهم نیست که برگه قرارداد را در اختیار همه اعضا بگذاریم؛ فدراسیون ما شفاف است و چیزی که اتفاق افتاده را به همه می‌گوییم. مهم ترین درخواست من به عنوان مسئول فدراسیون فوتبال این بود که حداقل رسانه ها داخلی از ما حمایت کنند. من تعجب می‌کنم که چرا رسانه ها علیه ما کار کردند. من امروز شنیدم که یکی دو نفر از کارشناسان اعلام می‌کنند ما در جریان نیستیم اما فدراسیون خوب کار نمی‌کند. چرا فدراسیون خوب کار نمی‌کند؟ فدراسیون چه مشکلی داشته؟ تمام فشارمان را گذاشتیم که این اتفاق بیفتد و شک نکنید ما اردوی خوبی را در قطر برای تیم ملی برپا خواهیم کرد.

میثاقی: تعریف شما از اردوی خوب چیست؟ اردوی خوب اردویی است که در آن دو بازی خوب داشته باشیم.

ماجدی: باید دنبال این باشیم و تیم پیدا کنیم. همانطور که می‌بینید تیم های اروپایی و آفریقایی درجه یک در حال حاضر وجود ندارند و مجبور هستیم تیم هایی را که نتوانستند بازی برگزار کنند پیدا کنیم. مثلا کانادا که بازی ما را کنسل کرده و شنیده‌ام قرار است با اوکراین بازی کند، ما هم باید دنبال همین کار باشیم و به احتمال زیاد این اتفاق رخ می‌دهد.

میثاقی: یعنی ما می‌توانیم امیدوار باشیم که دو بازی دوستانه در اردوی قطر داشته باشیم؟

ماجدی: تمام سعی‌مان را می‌کنیم تا با تمام مشکلات این اتفاق بیفتد.

میثاقی: صحبتی کرده‌اید و به جایی رسیده‌اید؟

ماجدی: بله.

میثاقی: نمی‌دانم تیمی هست یا نه. بدشانسی ما این است که تیم های اروپایی درگیر رقابت های خودشان هستند.

ماجدی: من هم همین را می‌گویم. می‌گویم تیم های زیادی وجود ندارند که ما بتوانیم از بین آنها انتخاب کنیم؛ ما مجبور هستیم با هر تیمی که به ما پیشنهاد بدهد یا پیشنهاد ما را قبول کند بازی کنیم که بدون بازی دوستانه نمانیم.

میثاقی: فعلا نمی‌توانید اسم بگویید؟ قراردادی نبسته‌اید؟

ماجدی: ما قرارداد نبسته‌ایم ولی باز هم به صحبت های خودم برمی‌گردم. ما اسم هر تیمی را آوردیم ظرف کمتر از یک هفته تمام قرارداد های ما باطل شد. نمی‌دانم چرا. جالب تر از اینکه ما وقتی با یک نفر صحبت می‌کنیم فردایش راجع به همان تیم سه یا چهار نفر ایمیل می‌زنند و صحبت می‌کنند و بعد از آن یکباره کنسل می‌شود.

میثاقی: از کجا؟ هیئت رئیسه؟

ماجدی: نه؛ این در رابطه با ایجنت ها و آدم های مختلف چه ایرانی و چه خارجی است.

میثاقی: باید دید از‌ کجا خط می‌گیرند.

ماجدی: دقیقا. اینها نامه می‌زنند که اگر با آنها قرارداد نبندی...

میثاقی: بازی کنسل می‌شود.

ماجدی: بله؛ لذا اجازه بدهید ما خودداری کنیم تا ببینیم انشاالله به قرارداد می‌رسیم.

 

 

 

 

دسته بندی : فوتبال

chat_bubble_outline ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
local_phone