شنبه 7 خرداد 1401
رئال و خرافاتی که برای قهرمانی رعایت می‌کند

رئال و خرافاتی که برای قهرمانی رعایت می‌کند

رئال امشب پنجمین فینال لیگ قهرمانان خود در هشت سال اخیر را پیش رو دارد و همیشه سعی کرده یکسری موارد خرافی را برای رسیدن به قهرمانی لحاظ کند!
رئال مادرید یک بار دیگر به فینال لیگ قهرمانان رسیده و امشب در پاریس باید به مصاف لیورپول برود. این پنجمین فینال رئال در هشت سال اخیر است و آخرین بار هم برابر لیورپول در کییف قرار گرفت و 3-1 پیروز شد. رئال مادرید از سال 1998 تاکنون در تمام فینال های لیگ قهرمانان برنده شده است(7 بار).

رئال مادرید رسم و رسومات خرافه ای خاص خودش را قبل از فینال ها دارد و نشریه مارکا در گزارشی ویژه به چند مورد آن اشاره کرده است.

جشن قهرمانی

در رئال مادرید هرگز در مورد جشن قهرمانی و مقدماتش صحبت نمی شود. رسم بر این است که تا قهرمانی مسجل نشده، در مورد زمان و نحوه جشن قهرمانی حرفی به میان نیاید. البته که باشگاه تمامی مقدمات لازم را قبل از فینال فراهم می کند و همین حالا نیز با همکاری شهرداری مادرید، میدان سیبلس آماده استقبال از هوادران است ولی از سوی باشگاه بیاینه ای در این مورد منتشر نخواهد شد.

نشست های خبری

ترجیح همیشه این بوده که بازیکنانی در نشست خبری بازی فینال حاضر شوند که متولد کشور میزبان نباشند. کریم بنزما به همین دلیل دیروز در نشست حضور نداشت و به جای او مارسلو و تیبو کورتوا پاسخگوی سوالات شدند.

مسافران فینال

رئال مادرید برای خانواده بازیکنان، مدیران، بازیکنان سابق، اعضای افتخاری و شخصیت های مهم حتی خبرنگاران بلیت اختصاصی هواپیما تهیه می کند. خورخه بوستوس و مانوئل خابوسیس دو خبرنگاری هستند که هر بار در هواپیمای رئال حضور داشته اند، این تیم قهرمان شده و به همین دلیل همیشه با کاروان رئال در فینال همراه می شوند. ریچارد گِر، بازیگر سرشناس هالیوودی که سال 2016 در فینال میلان رئال را همراهی کرد(برتری بر اتلتیکو) نیز امسال جزو دعوت شده هاست.

سخنگوی رئال در فینال

ناچو پنیا، خبرنگار سابق ال چیرینگیتو و حال حاضر دایرکت تی وی، از فینال سال 2014 لیسبون سخنگوی رسمی باشگاه در ورزشگاه محل برگزاری بازی بوده و این کار را در تمام فینال های بعدی نیز انجام داد. او امشب در پاریس نیز نام بازیکنان رئال و گلزن یا گلزنان احتمالی را در ورزشگاه اعلام خواهد کرد.

پارچه نوشته همیشگی

در جایگاه هواداران رئال پارچه نوشته ای بزرگ نصب خواهد شد که از فینال سال 2014 استفاده شده است. روی آن نوشته شده:« تا به پایان، به پیش رئال.» امشب در استادوفرانس نیز این پارچه نوشته به چشم خواهد خورد.

تونی کروس:

از فینال سال 2016 رسم بر این بوده که تونی کروس آخرین نفری باشد که هنگام رسیدن اتوبوس رئال به هتل، از ماشین پیاده شود!

خلبان و خدمه هواپیما

در فینال سال 2014 مانوئل بونت و خدمه اش خلبان هواپیمای حامل کاروان رئال بودند. با درخواست فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه، همان خدمه در فینال میلان و کییف نیز تکرار شد. برای پاریس نیز بازهم از بونت درخواست شد ولی این بار او در دسترس نبود.

عکس سه نفره همیشگی

تا فینال سال 2018 انتشار عکسی سه نفره از رونالدو، مارسلو و کاسیمیرو به یک سنت تبدیل شده بود ولی دیگر رونالدو در رئال نیست و طبعا این سنت نیز تکرار نخواهد شد.

 

 

 

 

 

دسته بندی : فوتبال

chat_bubble_outline ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
local_phone