ﺳﻪشنبه 30 دی 1399
آماده باش به یحیی، کریم یا افشین!

آماده باش به یحیی، کریم یا افشین!

با مصدومیت و البته محرومیت محمد حسین کنعانی زادگان، شرایط پرسپولیس برای دیدار مقابل آلومینیوم دشوار خواهد بود.

بعد از چند تساوی متوالی، پرسپولیس امروز در دیداری دشوار و در خانه خود موفق به غلبه بر فولاد شده و گام بلندی برای رسیدن به رتبه های بالای جدول برداشت. محمد حسین کنعانی زادگان، مدافع پرسپولیس در نیمه دوم لحظات عجیب و پرحاشیه ای را سپری کرد و حالا حداقل در یک بازی در ترکیب تیمش غایب خواهد بود.

تنها گل فولاد در این دیدار روی پنالتی مشکوک کنعانی وارد دروازه شد و این تصمیم عجیب به شدت اعتراض این مدافع را برانگیخت. کنعانی به حدی از این تصمیم عصبانی و شوکه بود که قدم زنان تا لب خط هم آمد و در نهایت با تشر کریم باقری بازی را از سر گرفت. اما این بازیکن امروز با کارت زرد زاهدی فر نیز مواجه شد تا دیدار هفته بعد برابر آلومینیوم اراک را نیز از دست بدهد. البته خود محمد حسین کنعانی زادگان بعد از پایان بازی فاش کرد از ناحیه همسترینگ نیز آسیب دیده و هنوز مدت زمان دوری او از میادین مشخص نیست.

اما خبر بد برای پرسپولیس و یحیی گلمحمدی، احتمال غیبت سید جلال حسینی نیز در این دیدار است. کاپیتان باتجربه پرسپولیس در دقایق پایانی و به علت خستگی مفرط تعوض شده و در اتفاقی عجیب در اوقات اضافی پرسپولیس بدون دو مدافع مرکزی ثابت خود بازی کرد.

بدین ترتیب و در صورت نرسیدن محمد حسین کنعانی زادگان و سید جلال حسینی به بازی بعدی، یحیی کار دشواری برای چینش خط دفاعی خود خواهد داشت. البته احتمالا برای اولین از محمد انصاری، مدافع این تیم در لیگ فعلی رونمایی شده و او یکی از گزینه های پرسپولیس در این دیدار خواهد بود.

اما امیر محمد خارکش ممکن است سوپرایز بزرگ یحیی در دیدار برابر آلومینیوم باشد. این مدافع جوان که از تیم های پایه پرسپولیس رشد کرده و توانسته در تیم جوانان عملکرد درخشانی را از خود نشان دهد، در لیست تیم حضور داشته و می تواند در ترکیب قرمزپوشان حضور یابد.

همچنین به نظر می رسید امروز و در دقایق پایانی دیدار مقابل فولاد، میلاد سرلک برای پر کردن جای خالی کنعانی و سید جلال به قلب خط دفاعی منتقل شده و ممکن است در نهایت یحیی چاره ای جز استفاده از سرلک در خط دفاعی نداشته باشد. به هر حال شرایط پرسپولیس بعد از کسب پیروزی مهم برابر فولاد در خط دفاعی بغرنج شده و باید دید راه حل یحیی برای این بحران چه خواهد بود.

اما جالب اینجاست هر سه عنصر اصلی نیمکت پرسپولیس روزگاری در قلب خط دفاعی این تیم درخشیده اند. البته برای کریم باقری پست چندان مشخصی نمی توان تعریف کرد و او به جز درون درون دروازه و مهاجم نوک، همه جا در ستون فقرات اصلی پرسپولیس سابقه بازی کردن دارد.

کرین باقری در اوایل دوران حضور خود در ترکیب قرمزپوشان با شماره 15 در میانه میدان هنرنمایی می کرد، اما وقتی شماره شش را به نام خود سند زد، بارها در پست هافبک دفاعی و قلب خط دفاعی تنیم ملی و پرسپولیس نیز به میدان رفت. کریم در فصل آخر علی پروین در سال 84 بیشتر مدافع میانی بود، اما با ورود مصطفی دنیزلی و در ادامه افشین قطبی دوباره به عنصری هجومی بدل شد.

اما یحیی و افشین پیروانی در دو مقطع در قلب خط دفاعی پرسپولیس همبازی بودند. این دو بازیکن که در دوران گذار از علی پروین و اوایل دهه 70 به جمع قرمزپوشان ملحق شدند، از سال 73 تا 77 و به تناوب در کنار بازیکنان دیگری چون نادر محمد خانی، مهدی هاشمی نسب و بهروز رهبری فرد در این پست به میدان رفتند.

دسته بندی : فوتبال

chat_bubble_outline ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
local_phone