چهارشنبه 15 ارديبهشت 1400
« بازگشت به لیست اخبار | چهارشنبه 15 ارديبهشت 1400 | نظرات کاربران ( 0 )
مسی در راه رسیدن به رکورد مارادونا

مسی در راه رسیدن به رکورد مارادونا
لیونل مسی، کاپیتان آرژانتینی بارسلونا، 56 گل از روی ضربه کاشته برای باشگاه و تیم ملی کشورش به ثمر رسانده است.

ضربه آزاد منجر به گل لیونل مسی برابر والنسیا در بازی روز یکشنبه دو تیم، پنجاهمین گل مسی با پیراهن بارسا از روی یک ضربه ایستگاهی بود.

با زدن این گل، تعداد گل های از روی ضربه کاشته مسی، در باشگاه و تیم ملی، به 56 عدد رسید. مسی اکنون تنها سه گل دیگر تا رسیدن به رکورد مارادونا با 59 گل از روی ضربه کاشته در دوران فوتبالش فاصله دارد.

مسی تاکنون رکورد 45 گل مانوئل پلگرینا و 43 گل دنیل پاسارلا را، در بین هم وطنانش، پشت سر گذاشته است.

در دیدار بعدی بارسلونا در لالیگا، مسی با تیمی رو به رو خواهد شد که نخستین گل خود از روی ضربه کاشته را برابر آنها به ثمر رسانده است؛ اتلتیکو مادرید.

مسی در چهارم اکتبر سال 2008 در پیروزی 6-1 بارسلونا برابر روخی‌بلانکو، نخستین گل از روی ضربه کاشته خود را وارد دروازه حریف کرد.

مسی همچنین با این گل با رکورد کریستیانو رونالدو، رقیب دیرینه خود، برابر شد. لیونل مسی تا سال 2011 فقط چهار بار موفق به گلزنی از روی ضربات ایستگاهی شده بود و رونالدو 30 بار از این طریق دروازه رقبا را باز کرده بود. اما در سال های اخیر این روند عوض شده و در 10 سال اخیر ستاره آرژانتینی 52 بار و گلزن پرتغالی فقط 26 بار با این روش موفق به گلزنی شده بودند. البته مسی و رونالدو هنوز باید سه ضربه ایستگاهی دیگر برای وارد شدن به جمع 10 کاشته زن برتر تاریخ به ثمر برسانند.

 

 

 

 

دسته بندی : فوتبال

chat_bubble_outline ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
local_phone